Zadanie domowe, przygotuj materiał o...

 


Co bywa zadaniem domowym indywidualnym, a może grupowym z jakim uczniowie mogą się wielokrotnie spotkać w czasie swojej edukacji...? Przygotowanie opracowania, prezentacji, zebranie opinii...

W celu przygotowania prezentacji można posłużyć się różnymi programami dostępnymi w sieci do pobrania za darmo. Sama prezentacja to jednak nie wszystko, często trzeba zebrać materiał, być może zbadać jakieś opinie...

Chciałbym przedstawić narzędzie Mentimeter, które nie tylko posłuży do zebrania informacji, ale również przedstawi zebrane dane w postaci przystępnej prezentacji. W przyjemny dla użytkownika sposób pozwoli zebrać dane jakie są nam potrzebne.

Pierwszym krokiem jest założenie konta lub zalogowanie się do tej aplikacji:


Aplikacja pozwala wykorzystać do procesu logowania się i zakładania konta posiadane już przez nas konto w Google lub na FB:


Po zalogowaniu się od razu możemy przystąpić to tworzenia prezentacji...


Niech przykładem pozwalającym odkryć możliwości tej aplikacji będzie ankieta zbierająca informacje dotyczące wycieczki szkolnej. Uczniowie mają wybrać jedno z miejsc, w które pojadą.
Tworzymy zatem zestaw pytań i odpowiedzi:


Slajd z odpowiedziami możemy uatrakcyjnić grafiką, wizualizacje odpowiedzi także mają kilka atrakcyjnych schematów do wyboru:


Rozpoczęcie zbierania opinii rozpocznie się po uruchomieniu prezentacji przyciskiem z prawego, górnego rogu "Present". 

Po uruchomieniu prezentacji zobaczymy ekran, na którym pojawiać się będą wyniki:


Uczestnicy ankiety powinni na stronie https://www.mentimeter.com podać kod jaki znajduje się na samej górze slajdu z wynikami i wpisać go w polu do tego przeznaczonym:


Po wpisaniu kodu od razu można przystąpić do odpowiadania na pytania:


Z jednego komputera, jednej przeglądarki można oddać jeden głos, który po zatwierdzeniu od razu zaktualizuje wyniki.

Kod z głosowaniem ważny jest przez 2 dni. 

Zachęcam do korzystania z tej aplikacji. 

WM

Prześlij komentarz

0 Komentarze