Lekcja historii, przygotuj materiał o...

 

Najlepsze narzędzia TIK

Narzędzie w połączeniu z zadaniem rozwija kompetencje obywatelskie...

Narzędzie, któremu poświęcę ten artykuł, skojarzyło mi się z zadaniem jakie otrzymałem kiedyś od nauczyciela historii. W tamtym czasie było to przygotowanie referatu, prezentacji o Józefie Piłsudskim. Jak to wyglądało kilkadziesiąt lat temu ? Szperaliśmy w bibliotece, przepisywaliśmy różne informacje z książek, przerysowywaliśmy różne grafiki, aby wzbogacić naszą pracę plastycznie. Tak, to były czasy, gdy kserokopiarka była urządzeniem nieznanym ;-)

A jak jest dziś ? Internet - skarbnica wiedzy. Mamy do dyspozycji multimedia w postaci filmów, zdjęć, wszystko na wyciągnięcie ręki. Ale jak to ze sobą połączyć w jakąś ładną kompozycję ? Tu przychodzi nam z pomocą aplikacja Animoto.


Jak być może się domyślacie, jest to narzędzie pozwalające na przygotowanie m.in. prezentacji. Może ona być aktywna, wzbogacona w animacje. Może z niej powstać nawet film. Zdecydowanie więcej możliwości od przepisania tekstu z książki i przerysowania jakiejś grafiki.

Może ktoś powie, że szukanie informacji w książkach, tworzenie własnych rysunków jest bardziej rozwijające. Nie zaprzeczam temu absolutnie, co więcej w tym narzędziu możemy wykorzystać również to, co zostanie przygotowane manualnie ;-)

Jak na klasyczną aplikację webową przystało, w celu korzystania z jej możliwości należy się zarejestrować, założyć konto. Nie mamy tu zbyt bogatej oferty jeżeli chodzi o wykorzystanie istniejących kont. Jedyne jakie możemy wykorzystać to konto na facebook.


Po zalogowaniu się od razu dostajemy dostęp do ekranu, na którym na początek aplikacja zaproponuje nam wybór jednej z gotowych form jaką możemy wykorzystać do tworzenia naszej prezentacji czy filmu. 


W ramach tego artykułu przygotuję prezentację nie o Józefie Piłsudskim, tą już przygotowałam lata temu i zadanie zaliczyłem ;-P Przygotuję prezentację mojego bloga. Na początek wybierzmy zatem formę, która będzie nam najbardziej pasować do tego co chcemy przygotować.

Zaczynamy przygodę z kolejnym narzędziem TIK

Wybieram formę "Find Us Online",!. Przy tej okazji wspomnę o tym, że aplikacja jest anglojęzyczna, nie znalazłem możliwości przełączenia języka. Z pomocą zapewne może przyjść Google Translator ;-)


Po jej wybraniu zostaniemy uraczeni krótką animacją, aby zobaczyć, jak może wyglądać nasza prezentacja po zmodyfikowaniu formy zgodnie z naszymi potrzebami.


Zaczynamy od wgrania grafik, które posłużą nam do zmian formy tak, aby prezentowała w moim przypadku bloga, na który jak zawsze serdecznie zapraszam ;-)


Zaraz po tym przystępujemy do modyfikacji gotowej prezentacji, jaką pobraliśmy. Zmieniamy teksty, animacje, grafiki. Dostosowujemy prezentację do swoich potrzeb.


Tak slajd po slajdzie przygotowujemy nasze dzieło... Możemy w każdym momencie uruchomić podgląd prezentacji, sprawdzić literówki i zobaczyć czy wstawiona grafika pasuje do naszego układu.


W darmowym rozwiązaniu możemy przekazać stworzoną animację na media społecznościowe, możemy ją przekazać do obejrzenia w formie linku. Pobranie animacji będzie możliwe po wykupieniu dostępu do konta premium.


Animacja, którą stworzyłem, pisząc ten artykuł, została udostępniona na moich kontach na Facebook i Instagram. A prezentuje się tak...


Nie pozostaje nic innego jak tylko zaprezentować nasze dzieło na zajęciach, oczekując dobrej oceny ;-)

Tym zakończę dzisiejszy artykuł, mam nadzieję, że odnajdziecie w tym narzędziu możliwości, które będzie można wykorzystać.

Dziękuję za uwagę, serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia w kolejnym artykule! 

Aplikacja dostępna pod adresem.

WM


Prześlij komentarz

0 Komentarze