Tablica w klasie w XXI w.


 Zapraszam na artykuł poświęcony aplikacji Miro

Jeżeli szukamy alternatywy dla oprogramowania dostarczanego z tablicami multimedialnymi, to Miro może być odpowiedzią.
Aplikacja dostarcza nam szeregu narzędzi umożliwiających atrakcyjne wykorzystanie tablicy multimedialnej.

Zacznijmy od początku, czyli od rejestracji, uruchomienia aplikacji i przeglądu kilku narzędzi na przykładzie przygotowania prostej zabawy memory. 

Rejestracja i logowanie się do aplikacji:


Dla osób posiadających konto w popularnych serwisach proces rejestracji i logowania jest ułatwiony.


Po podaniu wymaganych danych lub skorzystaniu z szybkiej rejestracji wykorzystując jedno ze swoich kont, musimy podać jeszcze kilka informacji, dotyczących użytkowania aplikacji, naszego zawodu itp.

Posiadając konto możemy się zalogować:


Po zalogowaniu się od razu możemy przystąpić do pracy. Ekran główny aplikacji pozwala na stworzenie nowej tablicy, wykorzystanie jakiegoś szablonu z tych jakie są dostępne, stworzenie i zaproszenie do zespołu użytkowników zewnętrznych (warunkiem jest posiadanie konta w miro).


Mamy dostępnych wiele narzędzi pozwalających na tworzenie elementów graficznych, tekstowych i wielu innych na tablicy:


Dla omawianego przykładu będziemy korzystać z dodawania tekstu, grafiki z zewnątrz oraz karteczek sticky notes.

Dodajemy tekst - tytuł naszej zabawy. Tekst możemy formatować, element tekstowy możemy zablokować symbolem kłódeczki co spowoduje, że ten element zostanie zablokowany, nie będzie można go przesuwać.


Dodajmy grafikę, która posłuży nam do stworzenia gry. Po znalezieniu interesującego nas obrazka, metodą kopiuj wklej lub przesuwaniem pliku na powierzchnię tablicy, wstawiamy go do przygotowywanego dokumentu.



Wybrałem taki obrazek, który będziemy dzielić na części. Wykorzystamy z niego pojedynczo zwierzaczki tak, aby przygotować planszę do gry. Do tego posłuży nam narzędzie do przycinania. Wycinamy, kopiujemy elementy i na koniec blokujemy symbolem kłódeczki:


Pozostaje już tylko zakryć przygotowaną tablicę karteczkami:


Gra stworzona. Na tym przykładzie możemy dostrzec tylko część funkcji jakie zawiera ta aplikacja. Zachęcam do korzystania i odkrywania kolejnych możliwości, pozwalających na uatrakcyjnienie zajęć. 

WM

Autor zdjęć

Prześlij komentarz

0 Komentarze