Przygotuj materiał do lekcji inaczej...


Często zastanawiamy się jak zainteresować uczniów tym co omawiamy na lekcji...

Z pomocą przychodzi nam narzędzie Canva do tworzenia grafiki, prezentacji i wielu innych graficznych wizualizacji.Canva tak jak inne narzędzia będące aplikacją web, wymaga zarejestrowania się, co możemy uczynić z tego linku. Tak jak i w innych przypadkach możemy skorzystać z darmowego konta, które niesie ze sobą jakieś ograniczenia np. nie można pobrać stworzonej grafiki z przezroczystym tłem - wyjaśnię w dalszej części artykułu. 

Tworząc konto możemy wykorzystać to, które mamy już założone w jednym z popularnych serwisów:


Po zalogowaniu się lub stworzeniu nowego konta od razu przechodzimy do głównego ekranu aplikacji, na którym znajdują się narzędzia do tworzenia grafiki, prezentacji i innych dostępnych w narzędziu elementów:


Na potrzeby tego artykułu posłużę się przykładem stworzenia prostej prezentacji. Temat: Dary jesieni

Z widocznych na ekranie propozycji tworzenia wybieram Prezentacja:


Posłużymy się jednym z udostępnionych w Canva wzorów. W polu szukaj wpiszmy jesień i wybierzmy to, co najbardziej nam się spodoba.

Z wybranego wzorca dobieramy slajdy, z których stworzymy naszą prezentację. Na początek slajd tytułowy, na którym zdefiniujemy tekst wg własnych potrzeb:Wybieramy kolejny slajd, klikając lewym przyciskiem myszy i trzymając go, przesuwamy na szarą stronę oznaczoną "+". To spowoduje, że dodamy kolejną stronę do naszej prezentacji:


Możemy wzbogacać elementy na stronie w różnego rodzaju efekty. Jako przykład dodamy animację do nazw warzyw. W tym celu należy wybrać pole tekstowe, dla którego chcemy zdefiniować animację i z górnego menu wybrać narzędzie animacje:


Tym samym sposobem tworzymy kolejne strony tak, aż nasz materiał będzie kompletny.

Nasza prezentacja jest gotowa do odtworzenia. Możemy to zrobić na kilka sposobów: odtworzyć w tej chwili, udostępnić ją lub skopiować i wysłać do odbiorców link do prezentacji, pobrać w różnym formacie.


A tak wygląda przygotowana w ramach tego artykułu prezentacja:


Zachęcam do korzystania z narzędzia Canva. Oczywiście ma ono dużo więcej możliwości niż te opisane w tym artykule. Przygotowaną grafikę można użyć jako nadruk na koszulkę. Możecie przekonać  się o tym sami lub dowiedzieć się więcej na szkoleniu poświęconnym narzędziom TIK. 

Link do programu

WM

Prześlij komentarz

0 Komentarze