Kolejny sposób na to, aby nasza prezentacja nie była nudna...
Przeglądając i testując narzędzie jakie opiszę w tym artykule, kolejny raz skojarzyłem jego możliwości z pracą domową, jaką miałem swego czasu odrobić. Praca dotyczyła przygotowania prezentacji, a w tamtym czasie była to gablota, którą należało wypełnić odpowiednimi zdjęciami, grafikami czy tekstami. Nie pamiętam dokładnie jaki był temat tego co mieliśmy wtedy zaprezentować, ale wiem, że miała być to praca w grupie.
Dziś w dobie XXI wieku, gdy w szkołach, w klasach zainstalowane są rzutniki, tablice multimedialne, możemy również spotkać na korytarzach ekrany lub TV, na których prezentowane są różne treści. Jedną z nich może być właśnie praca dotycząca rozwoju kompetencji obywatelskich np. przygotowanie prezentacji o II wojnie światowej, a może o jakichś bieżących sprawach związanych z aktualnymi wydarzeniami np. sceny z granicy polsko-białoruskiej.
Te czy inne pomysły prezentacji możemy zrealizować wykorzystując aplikację Gloster. Narzędzie pozwoli nam stworzyć multimedialną stronę, prezentację, na której umieścimy teksty, zdjęcia, grafiki czy nawet filmy. No, ale od początku, jak Gloster wygląda...
Kolejne narzędzie TIK - technologie informacyjno-komunikacyjne
Aplikacja nie jest niestety darmowa. Twórcy pozwalają nam się zalogować i korzystać przez kilka dni z wersji próbnej. Logowanie możliwe jest przy użyciu posiadanego konta w Google lub Facebook.
Po zalogowaniu od razu przejdziemy do ekranu głównego naszego konta. Możemy je spersonalizować, dodając swoje dane, zdjęcie itp. Możemy też w tym miejscu zdecydować się na zakup, jeżeli chcemy korzystać z wersji komercyjnej. Wszystko jest poprzedzone krokiem, w którym decydujemy czy będziemy używać Gloster osobiście w edukacji, czy tez jako uczeń.
Stwórzmy naszego pierwszego GLOG'a. Mamy do wyboru mnóstwo przykładowych wzorów, jeden z nich wybiorę.
Wybrałem wzór NEWS, powiedzmy, że chcemy przygotować prezentację poświęconą jakimś najnowszym wydarzeniom.
Wystarczy teraz wymienić poszczególne elementy, dodać tekst czy też wideo i nasza prezentacja będzie gotowa.
Przy okazji realizacji takiego zadania uczeń rozwija kompetencje nie tylko obywatelskie jakim poświęcony jest tytuł pracy. Rozwija również ekspresję poprzez dobieranie właściwych materiałów graficznych ;-)
Dodawanie grafiki czy też filmu odbywa się metodą drag&drop
Po kilku minutach tworzenia nasz interaktywny plakat, prezentacja wygląda tak:
Aplikacja dostępna jest pod adresem https://edu.glogster.com
Dziękuję za uwagę i do usłyszenia w kolejnym artykule.
WM
0 Komentarze